Lamdapura Vadodara, Gujarat
GST No. 24AAGCA9795F1ZC
Call 0804780810268% Response Rate
Send Enquiry




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Brand | Annexe Chem |
| Usage/Application | Food |
| Packaging Type | Bag |
| Color | White |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Grade Standard | Bio-Tech Grade |
| Brand | Annexe Chem |
| Shelf Life | 2 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| State | Crystals |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Laboratory |
| Brand | Annexe Chem |
| CAS Number | 7722-76-1 |
| Solubility | Soluble in water |
| Grade | AR |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Form | Powder |
| Brand | Annexe Chem |
| Purity | 100% |
| Usage/Application | Pharma |
| Packaging Size | 25 kg |
| Solubility | Soluble in water |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Biotech |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Annexe Chem |
| Color | White |
| Grade | ACS |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Usage/Application | Laboratory |
| Molar Mass | 115.03 g/mol |
| Molecular Formula | NH4H2PO4 |
| Brand | Annexe Chem |
| Casno | 7722-76-1 |
| Cat No | FP001003 |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade | Pure |
| Form | Powder |
| Purity | 95 % |
| Application Use | Food Additive |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Shelf Life | 3 years |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Product Grade | Food |
| Form | Powder |
| Application Use | Food Grade |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Shelf Life | 3 years |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | pharma |
| Country of Origin | Made in India |
| Packing | 25 kg , 50 kg bag |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Product Grade | AR |
| Form | Powder |
| Application Use | AR |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Shelf Life | 3 years |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Product Grade | Lab grade |
| Form | Powder |
| Application Use | Lab use |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Shelf Life | 3 years |
View Complete details