Lamdapura Vadodara, Gujarat
GST No. 24AAGCA9795F1ZC
Call 0804780810268% Response Rate
Send Enquiry




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity % | 99% |
| Physical State | Powder |
| Packaging Details | Bag |
| Grade Standard | Pharma Grade |
| Brand | Annexe Chem |
| Usage/Application | Pharma |
| Packaging Size | 25 kg |
| CAS Number | 7783-28-0 |
| Solubility | Soluble in water |
| Item Code | FP002004 |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity % | 99% |
| Physical State | Powder |
| Packaging Details | Bag |
| Grade Standard | Analytical Grade |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Usage/Application | Laboratory |
| CAS Number | 7558-79-4 |
| Solubility | Soluble in water, Insoluble in methanol |
| Brand | Annexe Chem |
Diammonium Hydrogen Phosphate AR (Analytical Reagent) is a chemical compound with the formula (NH4)2HPO4. It is commonly used as an analytical reagent in laboratories for various chemical and research applications due to its high purity and precision.
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity % | 98% |
| Physical State | Powder |
| Packaging Details | Bag |
| Grade Standard | Food Grade |
| Brand | Annexe Chem |
| Usage/Application | Food |
| Packaging Size | 25 kg |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity % | 99% |
| Physical State | Powder |
| Packaging Details | Bag |
| Grade Standard | Lab Grade |
| Brand | Annexe Chem |
| Usage/Application | Laboratory |
| Packaging Size | 25 kg |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Physical State | Powder |
| Packaging Details | Bag |
| Grade Standard | ACS |
| Brand | Annexe Chem |
| Usage/Application | Pharma |
| Packaging Size | 25 kg |
| CAS Number | 7783-28-0 |
| Solubility | Soluble in water |
| Item Code | FP002001 |
| Molecular Formula | (NH4)2HPO4 |
View Complete details